Serwis rozdzielaczy hydraulicznych

Dzięki latom doświadczenia nasi wykwalifikowani serwisanci są w stanie sprawnie zidentyfikować problem i zaproponować Państwu najlepsze możliwe rozwiązanie m.in. w zakresie wykonywanych przez naszą firmę napraw rozdzielaczy hydraulicznych. Serwis rozdzielaczy hydraulicznych suwakowych i zaworowych jest bowiem jedną z naszych specjalności, i obejmuje podzespoły różnych producentów.

Rozdzielacze hydrauliczne służą do dystrybucji ciśnienia z jednego źródła do wielu punktów roboczych. Rozdzielacz jest znany jako zawór reagujący na obciążenie, który może być jedno- lub dwukierunkowy, w zależności od jego zastosowania.

Rozdzielacze hydrauliczne znajdują zastosowanie w takich aplikacjach, jak pneumatyczne systemy dozujące, siłowniki obrabiarek oraz silniki sprężarek powietrza.

Rozdzielacze hydrauliczne muszą być okresowo konserwowane i naprawiane, aby utrzymać ich prawidłowe funkcjonowanie.

4
3

Jak wygląda regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych? Serwis hydrauliki siłowej

Rozdzielacze można poddać renowacji, aby po latach eksploatacji działały jak nowe. Proces obejmuje demontaż, czyszczenie i wymianę zużytych lub uszkodzonych elementów. Proces ten znany jest również jako regeneracja lub odbudowa. Regenerowany rozdzielacz hydrauliczny będzie działał jak nowy i może być używany w różnych zastosowaniach.

Rozdzielacze są następnie ponownie montowane i testowane, aby zapewnić ich prawidłowe działanie przed wysłaniem ich z powrotem do właściciela.

Dlaczego należy poddać regeneracji rozdzielacze hydrauliczne?

Rozdzielacz jest mózgiem układu hydraulicznego. To tam wszystkie przewody łączą się i rozdzielają, umożliwiając skierowanie płynu w odpowiednie miejsce w odpowiednim czasie. Bez dobrego rozdzielacza do układu może dostać się powietrze lub płyn może nie dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Kiedy tak się dzieje, może to wywołać uszkodzenie innych komponentów w maszynie, co prowadzi do kosztownych napraw lub nawet ich wymiany.

Jakie są zalety regeneracji rozdzielaczy hydraulicznych?

Regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych może przynieść znaczące korzyści: Oszczędność pieniędzy Regeneracja rozdzielaczy jest opłacalnym sposobem utrzymania układu hydraulicznego w należytym stanie. Jest to często tańsze niż wymiana starego, zużytego rozdzielacza i znacznie lepsze dla środowiska. Ochrona środowiska Ponieważ regeneracja nie wykorzystuje żadnych surowców, procesów produkcyjnych ani transportowych i nie wytwarza żadnych odpadów, nie ma praktycznie żadnego wpływu na środowisko. Wysoka jakość Regenerowane rozdzielacze hydrauliczne są testowane, kontrolowane i podlegają tym samym standardom, co nowe. Opcja dopasowania do potrzeb Oprócz tego, że są tańsze niż nowe, regenerowane rozdzielacze hydrauliczne mogą być przebudowane i zmodyfikowane tak, aby pasowały do konkretnego zastosowania lub zadania.

Dlaczego dochodzi do awarii rozdzielaczy hydraulicznych? Naprawa rozdzielaczy hydraulicznych

Rozdzielacze zawodzą z wielu powodów, niektóre częste przykłady to:

Uszkodzenia spowodowane przez zanieczyszczenia

Zanieczyszczenia płynu, takie jak brud i cząsteczki rdzy, mogą uszkodzić gniazda zaworów w rozdzielaczu (rura, która rozprowadza parę lub ciecz w całym systemie) i spowodować nieszczelności, przez które może przepływać płyn.

Stosowanie płynów hydraulicznych o złej jakości

Niektóre płyny zawierają dodatki, które z czasem reagują ze stopami aluminium lub magnezu, powodując ich porowatość i utratę zdolności do prawidłowego uszczelniania. Może to prowadzić do nieszczelności w układzie.

Nieprawidłowy montaż nowego rozdzielacza w systemie

Kiedy ludzie próbują naprawiać sprzęt na własną rękę, nie wiedząc, ile siły potrzeba do dokręcenia śrub lub nakrętek, mogą zniszczyć sprzęt, używając zbyt dużego nacisku. Gdy na połączenie działa zbyt duża siła lub gdy części są wygięte względem siebie, wynikiem może być nieszczelność.

Nadmierna eksploatacja i zużycie

Jeśli rozdzielacz hydrauliczny jest regularnie używany, będzie wymagał regularnego serwisowania. Im częściej jest używany, tym bardziej ta część maszyny jest podatna na zużycie.

Serwis rozdzielaczy hydraulicznych – regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych

Nasi wykwalifikowani serwisanci są w stanie szybko zidentyfikować problemy i zalecić skuteczne rozwiązania. Upewnimy się, że wszystkie elementy rozdzielacza hydraulicznego pracują najlepiej i że są w dobrym stanie. Możemy również zapewnić Ci rozwiązania w zakresie konserwacji zapobiegawczej, abyś mógł uniknąć przyszłych problemów z wyciekami i innymi uszkodzeniami. Nasi serwisanci mają wieloletnie doświadczenie w serwisowaniu wszystkich rodzajów maszyn, w tym wózków widłowych, koparek i ciężarówek. Mamy duży zapas części zamiennych i możemy szybko naprawić lub wymienić Twój rozdzielacz hydrauliczny. Skontaktuj się z nami już dziś i zobacz, jak możemy pomóc Ci wrócić do pracy.

Dysponujemy zapleczem i sprzętem do naprawy, a także odbudowy rozdzielaczy hydraulicznych i innych elementów układu. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi firmy, możemy rozebrać elementy układu hydraulicznego i sprawdzić ich sprawność.

Przywracamy komponenty do ustawień fabrycznych, przedłużając tym samym okres, w którym mogą być używane, zanim zajdzie konieczność naprawy. Obniżenie tych kosztów jest jednym z powodów dla których warto dokonać regeneracji rozdzielaczy, innym jest dłuższa żywotność danego elementu.

Na nasze usługi regeneracji podzespołów hydrauliki siłowej dajemy długą gwarancję, a naprawy wykonujemy szybko i sprawnie, bo nawet w 48h!

Rate this page