Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych do ładowarek

Pompy hydrauliczne są stosowane w różnych urządzeniach, w tym w ładowarkach, innych pojazdach budowlanych, samochodach osobowych i ciężarowych.

Hydro-Dyna jest jedną z wiodących w kraju firm zajmujących się naprawą i regeneracją pomp hydraulicznych. Zapewniamy wysokiej jakości usługi dla naszych klientów, wykorzystując naszą rozległą wiedzę na temat pomp.

Działanie pomp hydraulicznych

Pompa wykorzystuje energię silnika do przemieszczania cieczy przez jej elementy. Płyn wchodzi do głowicy pompy i przepływa przez mały otwór zwany portem wlotowym. Następnie przemieszcza się przez przejścia zwane zaworami, które są połączone z tłokiem.

Pompa to serce układu hydraulicznego wielu maszyn. Jej prawidłowe działanie jest niezbędne do bezpiecznej i wydajnej pracy różnych urządzeń.

Awarie pomp hydraulicznych stosowanych w ładowarkach – naprawa pomp hydraulicznych, regeneracja podzespołów hydrauliki siłowej

Pompy hydrauliczne w ładowarkach ulegają awariom m.in. z powodu zużycia mechanicznego. Jeśli pompa nie jest odpowiednio konserwowana lub na bieżąco naprawiana, może ulec przedwczesnej poważnej awarii. Ponadto, awaria może nastąpić z powodu niewłaściwej obsługi przez operatora ładowarki lub nieprawidłowo zaprojektowanego układu hydraulicznego.

Awaria pompy hydraulicznej może być również spowodowana zanieczyszczeniem. Płyn hydrauliczny jest narażony na zanieczyszczenie wodą, brudem lub innymi zanieczyszczeniami, gdy jest używany w terenie, co powoduje przedwczesne uszkodzenie samej pompy.

Nadmierne ciśnienie może również spowodować awarię pompy hydraulicznej. Ciśnienie nie powinno przekraczać maksymalnego ciśnienia znamionowego pompy. Nadmierne ciśnienie może doprowadzić do przedwczesnej awarii wszystkich części układu hydraulicznego, w tym pomp i silników.

Jedną z przyczyn awarii pomp hydraulicznych są nadmierne drgania. Pompy hydrauliczne są zaprojektowane tak, aby wytrzymać pewne wibracje, ale jeśli pompa jest poddawana nadmiernym wibracjom, może to spowodować jej uszkodzenie. Może to obejmować pęknięcie wirnika lub obudowy.

Pompy hydrauliczne są wrażliwe na temperaturę. Gdy temperatura wzrasta, ich wydajność robocza gwałtownie spada – często katastrofalnie.

Również korozja może być główną przyczyną awarii pompy hydraulicznej. Nadmierna korozja może spowodować awarię pompy. Jeśli układ hydrauliczny był narażony na działanie wilgoci i/lub substancji żrących bez odpowiedniej ochrony, prawdopodobnie doszło do korozji. Metalowe części pompy będą rdzewieć i zaczną się rozpadać z czasem. Powoduje to zmęczenie metalu w wirniku lub obudowie, co może prowadzić do przedwczesnej awarii.

Niezależnie od tego, co spowodowało przerwę w pracy ładowarki, ważne jest, aby technik sprawdził system i przedstawił zalecenia dotyczące przyszłej konserwacji.

Pompy hydrauliczne w ładowarkach – naprawa pomp hydraulicznych

Specjalizujemy się w naprawie i odbudowie pomp hydraulicznych znajdujących się w ładowarkach, i odnawiamy wiele modeli:

 • Caterpillar 257-3931 (AA4VG56) – pompa hydrauliczna jazdy w ładowarkach kołowych: CAT 906H, CAT 906H2, CAT 907H, CAT 907H2, CAT 908H, CAT 908H2;
 • Caterpillar 224-9405 – pompa hydrauliczna do mini ładowarki gąsienicowej Caterpillar 267B, Caterpillar 268B;
 • Caterpillar 231-0470 – pompa hydrauliczna jazdy w ładowarce kołowej CAT 908;
 • pompy grupy A10VO, A10VSO występujące w ładowarkach Manitou: MLT 634, MLT 735, MLT 741, MLT 845, ładowarkach Merlo P34.7, ładowarkach teleskopowych JCB 541-70;
 • ALA10VO72EK1DS – pompa stosowana w koparko-ładowarkach CAT: 420F,430F, 432F, 444F;
 • A4VG40DA1D8/32R – pompa jazdy do ładowarki Komatsu WA70;
 • pompy hydrauliczne do ładowarek kołowych Volvo L150, Volvo L180;
 • pompa Volvo 11173536 03517694 + 11410061 w ładowarkach kołowych: Volvo L180E, Volvo L180F, Volvo L180F HL, Volvo L220D, Volvo L220E;
 • K3VL112 – pompa hydrauliczna do ładowarki kołowej Volvo L150G;
 • Liebherr A4VG125 stosowana w ładowarkach kołowych jako pompa jazdy: Liebherr L556, L564, L566, L574, L576, L580;
 • A4VG90EZ2DX – pompa hydrauliczna do ładowarki kołowej Liebherr L 586;
 • pompy 705-2L występują w ładowarkach kołowych Komatsu WA430-6;
 • pompa jazdy Sauer Danfoss H1P078 – pompa do układu zamkniętego w ładowarkach teleskopowych Claas Scorpion;
 • pompy Casappa MVP do ładowarek teleskopowych Merlo.

Dlaczego warto zadbać o regularny serwis hydrauliki siłowej w ładowarkach? Regeneracja pomp hydraulicznych

Prawidłowo konserwowana hydraulika siłowa jest najważniejszą częścią każdej ładowarki. Dzięki niej maszyna pracuje płynnie i wydajnie – a jej regularne serwisowanie pomoże zapewnić, że ładowarki nadal będą wykonywać swoje zadania na optymalnym poziomie.

Regularna konserwacja hydrauliki siłowej ładowarki zapewni optymalną wydajność tej ważnej maszyny. Operator ładowarki musi mieć pewność, że maszyna będzie działać zgodnie z oczekiwaniami. Regularne serwisowanie hydrauliki siłowej zapewni, że tak właśnie będzie.

Jeśli nie będziesz właściwie konserwował układu hydraulicznego swojej ładowarki, będzie to miało negatywny wpływ na jej wydajność i bezpieczeństwo. Ponadto, regularne serwisowanie układu hydrauliki siłowej pomoże zmniejszyć koszty związane z naprawami i konserwacją ładowarek.

Regeneracja pomp hydraulicznych w ładowarkach to jedna z naszych głównych usług! Naprawa pomp hydraulicznych to opłacalna inwestycja dla wielu firm.

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych do ładowarek – serwis hydrauliki siłowej Hydro-Dyna

Nasz zespół ekspertów może naprawić lub wymienić każdą część układu hydraulicznego Twojej ładowarki – w tym pompy, zawory i złącza.

Ważne jest, aby utrzymać ładowarkę w dobrym stanie technicznym. Oferujemy regularne usługi konserwacyjne dla ładowarek, które zapewniają ich wydajną i skuteczną pracę, a także dostarczamy duży zapas części zamiennych, dzięki czemu możemy szybko naprawić wszelkie problemy z układem hydraulicznym, które mogą wystąpić. Aby uzyskać pomoc w zakresie każdego aspektu układu hydraulicznego Twojej ładowarki, skontaktuj się z nami już dziś.

Jako jedna z niewielu firm w Polsce udzielamy 12 miesięcy gwarancji na regenerację pomp hydraulicznych! W naszym warsztacie mamy nowoczesną stację diagnostyczną, która pozwala nam szybko i sprawnie identyfikować problemy w układzie hydraulicznym. Nasze diagnozy są dokładne, a większość napraw możemy wykonać w ciągu 48 godzin!

Rate this page