hydro-dyna 40 lat na rynku
ikona mapy

Nasz adres:
Przedmoście 4
55 - 300 Środa Śląska

ikona email

Napisz do nas
biuro@hydro-dyna.pl

Regeneracja Pomp Hydraulicznych Caterpillar
Nasz adres:
ikona mapy

Przedmoście 4
55 - 300 Środa Śląska

Napisz do nas

Regeneracja Pomp Hydraulicznych Caterpillar

Pompy hydrauliczne są jednym z głównych elementów układu hydraulicznego. Są one wykorzystywane w wielu różnych rodzajach zastosowań, takich jak maszyny budowlane i rolnicze.

Pompy hydrauliczne CAT są używane do napędzania wielu różnych typów maszyn – od wiertnic, które rozbijają skały w kamieniołomach, po generatory znajdujące się w elektrowniach wodnych. Pompy te zostały zbudowane tak, aby wytrzymać najbardziej ekstremalne warunki pracy, jakie można sobie wyobrazić. Można je znaleźć na budowie lub na roli, gdzie napędzają koła ciężkiego sprzętu, takiego jak koparki, ciągniki i ładowarki. Są one również używane do zasilania siłowników hydraulicznych, które uruchamiają inne rodzaje maszyn.

Ekstremalna temperatura, ciśnienie i wibracje to elementy powszechnie występujące w warunkach przemysłowych. Gdy pompy doświadczają tych okoliczności, muszą być w stanie je wytrzymać, w przeciwnym razie mogą ulec katastrofalnej awarii.

Regeneracją pomp hydraulicznych tłoczkowych, zębatych i wszystkich innych zawsze powinien zająć się profesjonalny serwis hydrauliki siłowej.

Pompa Hydrauliczna Caterpillar (CAT) – Naprawa I Regeneracja Pomp Hydraulicznych

Pompy hydrauliczne CAT znajdują się w wielu ciężkich maszynach, takich jak koparki, ładowarki, wiertnice i koparko-ładowarki. Praca tych maszyn polega na przenoszeniu paliwa ze zbiornika do silnika za pomocą pompy – a CAT jest jednym z producentów najbardziej znanych z tych produktów.

Układ hydrauliczny przenosi również olej z jednego końca maszyny do drugiego. Ma on również decydujące znaczenie w nakładaniu i zwalnianiu ciśnienia na hamulce – używając tego samego płynu.

Jeśli masz problem z pompą hydrauliczną CAT, ważna jest jej jak najszybsza naprawa. Jeśli pompa ulegnie awarii podczas użytkowania i zablokuje się, może to być bardzo niebezpieczne.

Pompy Hydrauliczne Caterpillar Są Narażone Na Awarie – Naprawa I Regeneracja Pompy Hydraulicznej

Pompy hydrauliczne są często stosowane w warunkach przemysłowych i budowlanych, jak również w maszynach rolniczych. Są one wykorzystywane do zasilania wielu różnych urządzeń, w tym ładowarek i ciągników. Układ hydrauliczny jest integralną częścią każdej maszyny, która wykorzystuje hydraulikę, więc jeśli zawiedzie lub ulegnie awarii, cała operacja zatrzyma się.

Serwis Hydro-Dyna może zdiagnozować i naprawić wszystkie rodzaje problemów z pompami hydraulicznymi – niezależnie od tego, czy układ był nieprawidłowo zainstalowany, czy też został zanieczyszczony.

Choć pompy hydrauliczne CAT są powszechnie stosowane w urządzeniach przemysłowych, mogą one doświadczać wielu awarii.

Od wielu lat zajmujemy się naprawą pomp i silników hydraulicznych. Skupiamy się na hydraulice siłowej.

Do awarii pompy hydraulicznej może przyczynić się wiele czynników, w tym:

 • Nadmierne wibracje silnika mogą spowodować przedwczesne zniszczenie uszczelnień pompy, co prowadzi do wycieku i ostatecznej awarii;
 • Korozja cylindrów i zaworów pompy może prowadzić do przedwczesnego zużycia;
 • Najczęstsze zanieczyszczenia w płynie hydraulicznym to brud, tłuszcz, a nawet woda. Jeśli nie są filtrowane lub nie są odpowiednio uzdatniane (lub jeśli filtry/uzdatniacze zawiodą), te cząsteczki mogą skrócić żywotność pompy, przenikając do łożysk i przedwcześnie zużywając elementy mechaniczne;
 • Wielokrotne używanie pompy lub narażanie jej na działanie skrajnych temperatur może spowodować zużycie jej wewnętrznych elementów;
 • Zbyt mała lub zbyt duża ilość oleju w pompie może uszkodzić ruchome części, które polegają na smarowaniu płynem;
 • Z czasem elementy pompy mogą ulec pogorszeniu i spowodować wycieki lub inne problemy; Nieprawidłowy montaż może spowodować wycieki, awarię komponentów i inne komplikacje.

Regeneracja Pomp Hydraulicznych Caterpillar (CAT)

Pompy CAT są naprawiane i odbudowywane poprzez wymianę zużytych części, naprawę uszkodzonych komponentów i odnawianie tych, które naprawdę straciły swoją przydatność.

Aby przywrócić pompę hydrauliczną do pełnej sprawności, należy ją najpierw zdemontować i zbadać wszystkie części. Powinieneś wymienić lub poddać regeneracji wszystkie elementy, które są uszkodzone lub zużyte. Jeśli nie jesteś pewien, jak określić stan pompy hydraulicznej, skonsultuj się z profesjonalistą. Po całkowitym zdemontowaniu i sprawdzeniu pompy można przystąpić do jej odbudowy, wymieniając zużyte części na nowe i naprawiając wszelkie odkryte uszkodzenia. Przed odesłaniem pompy do klienta, przeprowadzamy kontrolę szczelności, aby upewnić się, że nie ma żadnych wycieków. Po zakończeniu naprawy klient może ponownie z niej korzystać.

Pompy hydrauliczne, które regenerujemy to między innymi:

 • pompa hydrauliczna jazdy do ładowarek kołowych CAT 906H, CAT 906H2, CAT 907H, CAT 907H2, CAT 908H, CAT 908H2 (Caterpillar 257-3931 (AA4VG56));
 • pompa hydrauliczna do mini ładowarki gąsienicowej Caterpillar 267B, Caterpillar 268B (Caterpillar 224-9405);
 • pompa hydrauliczna do koparek gąsienicowych CAT 320G (Caterpillar 531-988);
 • pompa hydrauliczna do koparek CAT M316C, CAT M316D, Caterpillar 190-8213 (AA4VG40DWD1);
 • zespół pomp z koparki kołowej CAT 315M;
 • zespół pomp z koparki kołowej CAT 318D;
 • pompa hydrauliczna jazdy do koparek CAT 315C, CAT 315D (Caterpillar 207-4708);
 • pompa hydrauliczna jazdy do ładowarki kołowej CAT 908 (Caterpillar 231-0470).

Regeneracja Pomp Hydraulicznych – Jakie Korzyści Może Przynieść Regeneracja Pomp Hydraulicznych CAT? Naprawa Hydrauliki Siłowej

Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć regenerację pompy hydraulicznej:

 • Oszczędność pieniędzy – regeneracja pompy może przedłużyć jej żywotność o lata.
 • Ponowne wykorzystanie starych pomp, zamiast ich wyrzucania jest strategią zmniejszania ilości odpadów i zapobiegania zanieczyszczeniom.
 • Oszczędność czasu – regeneracja pomp hydraulicznych CAT może być przeprowadzona szybko i sprawnie, dzięki czemu można jak najszybciej przywrócić maszynę do pracy.
 • Brak przestojów w pracy – maszyna, która nie działa jest bezużyteczna i nie przyniesie żadnych dochodów. Przy niesprawnej pompie trzeba poświęcić czas i pieniądze na naprawę maszyny – my możemy to zrobić w ciągu 48 godzin!
 • Lepsza wydajność – regenerowane pompy hydrauliczne są budowane z wysokiej jakości materiałów, dlatego ich użytkownicy mogą być pewni, że pompy po regeneracji będą nadal świetnie funkcjonować.
 • Pompy mogą być używane wielokrotnie, co zmniejsza ich ślad węglowy.
 • Większe bezpieczeństwo – niesprawna pompa może spowodować nieprawidłowe działanie maszyny, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Naprawa Pomp Hydraulicznych – Regularne Przeglądy I Konserwacje Pomp Hydraulicznych CAT

Właściwa konserwacja pompy hydraulicznej CAT pomoże jej działać lepiej i trwać dłużej niż w przypadku zaniedbania. Pompy hydrauliczne CAT powinny być kontrolowane i konserwowane co najmniej raz w roku. Ważne jest, aby sprawdzić następujące elementy:

 • Szczelność każdego elementu przy użyciu wody z mydłem lub oleju napędowego (jeśli jest dostępny);
 • Wszystkie węże pod kątem oznak zużycia i uszkodzeń. Jeśli któryś z nich jest zużyty lub pęknięty, natychmiast wymień go na nowy;
 • Poziom płynu w zbiornikach rezerwowych i wyłącznikach. W razie potrzeby dodaj płynu.

Naprawa Pomp Hydraulicznych – Regeneracja Pompy Hydraulicznej CAT

Pierwszym krokiem do zachowania pompy hydraulicznej w dobrym stanie jest regularna kontrola i konserwacja. Jeśli używasz sprzętu codziennie, powinieneś sprawdzić go po każdej zmianie. Okresowe kontrole mogą również pomóc w identyfikacji problemów, zanim staną się one poważne.

Hydro-Dyna zapewnia roczną gwarancję na regenerację pomp hydraulicznych, a także własną stację napraw awaryjnych, w której elementy mogą być zweryfikowane i naprawione w ciągu 48 godzin.